Author's posts

Lis 11

11 listopada Święto Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości, to polskie święto narodowe, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Jest okazją do refleksji  nad dzisiejszym rozumieniem znaczenia słów Ojczyzna, patriotyzm.   NIEPODLEGŁOŚĆ Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło słowo piękne, jak honor i męstwo, słowo, które brzmi – niepodległość.

Czytaj więcej »

Lis 03

Popatrz, jak prędko mija czas …

Popatrz jak prędko mija czas… Życie Twe też przeminie wraz! Życie – to jedno, które Bóg Ci dał … „Choć nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci, znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności. Albowiem życie Twoich wiernych, Panie, zmienia się, ale się nie kończy…” /Prefacja za zmarłych/ We fragmencie Prefacji za zmarłych słychać echo wielkiej nadziei, która zachęca, abyśmy …

Czytaj więcej »

Paź 26

Uroczystość Wszystkich Świętych już blisko…

NIECODZIENNE PORZĄDKI… Wielkimi krokami zbliża  się Uroczystość Wszystkich Świętych, która jest impulsem do porządkowania grobów naszych bliskich zmarłych. Wiara pozwala mieć nadzieję, że bliscy, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, radują się chwałą zbawionych. Wyrazem pamięci o zmarłych jest porządkowanie miejsca  ich doczesnego spoczynku.

Czytaj więcej »

Paź 11

Jubileusz Siostry Dominiki – 25 lat profesji zakonnej

„Jezu, Tyś Drogą idę więc za Tobą, Chryste, Tyś Prawdą, ciągle szukam Ciebie; Tyś moim życiem, moim przeznaczeniem, Jezu Chryste Panie, Zbawicielu mój!”  Dnia 6 października 2019 r. w Klasztorze Sióstr Bernardynek miała miejsce podniosła Uroczystość Jubileuszu 25-lecia życia zakonnego s. Dominiki Kuboń.

Czytaj więcej »

Wrz 27

Jubileusz Sióstr Bernardynek

560 LAT ISTNIENIA ZAKONU I 60 LAT FEDERACJI W dniach 23-26 września w Ośrodku Konferencyjno – Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach odbył się zjazd Kapituły Federacji Sióstr Bernardynek. Spotkały się Siostry z wszystkich klasztorów w Polsce oraz przedstawicielka ze wspólnoty w Słonimiu na Białorusi. Impulsem do spotkania był jubileusz 560-lecia istnienia Zakonu oraz 60-lecie Federacji. Siostry Bernardynki, czyli …

Czytaj więcej »

Wrz 22

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

Dla Jego bolesnej Męki, miej Miłosierdzie dla nas i całego świata W sobotę, 28 września 2019 roku, o godz. 15.00 na ulicach miast ludzie będą się modlić słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia. Nasza Wspólnota Sióstr Bernardynek, kolejny raz włączy się w międzynarodową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.”

Czytaj więcej »

Wrz 14

Święto Podwyższenia Krzyża – „Polska pod Krzyżem” 2019

Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie … 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża. Początek liturgicznej celebracji święta datuje się na  pierwsze wieki chrześcijaństwa w Jerozolimie. Odnalezienie krzyża Chrystusa stało się znakiem podkreślającym jego znaczenie, jako symbolu chrześcijaństwa.

Czytaj więcej »

Wrz 08

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Dzisiaj pozdrawiamy Maryjo Ciebie 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Narodzenie Maryi było częścią zbawczego planu Boga. Cud tego Bożego wydarzenia przejawiał się w jego prostocie. Przychodzi na świat pokorna dziewczyna, która bezwarunkowo i całkowicie zgadza się na realizację Bożej woli w swoim życiu. Dzięki Niej Bóg realizuje swe zamiary wobec całej ludzkości.

Czytaj więcej »

Wrz 01

Kalendarz wrześniowych dni 2019 r.

Niech Jezus Chrystus, który z miłości do nas oddał swoje życie na drzewie Krzyża będzie naszym przewodnikiem po współczesnym świecie. W Liturgii wrześniowych dni celebrować będziemy wymienione niżej święta i uroczystości oraz wspomnienia Świętych, Błogosławionych i Patronów:   1 września  –  Bł. Bronisławy   8 września  –  Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny   9 września  –  Bł. Anieli …

Czytaj więcej »

Sie 19

Zaufanie…

20 Niedziela Zwykła, Rok C ZAUFANIE… Opowiedzenie się po stronie Jezusa niekoniecznie jest łatwe. Gdy napełnia nas Duch Święty, chcemy dzielić się wiarą, ale zdarza się, że spotyka nas niezrozumienie i to ze strony najbliższych. Podziały między ludźmi są czymś tak starym jak świat, co nie oznacza, że nabywamy doświadczenia w ich przeżywaniu i znoszeniu.

Czytaj więcej »