Category: Bez kategorii

Gru 08

Prostujmy drogi

2 Niedziela Adwentu, Rok C PROSTUJMY DROGI Łukasz Ewangelista precyzyjnie opisał czas, kiedy Jan Chrzciciel rozpoczął otrzymaną od Boga misję: „było to za rządów Tyberiusza cezara, gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei (…)”.

Czytaj więcej »

Gru 07

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny – Godzina Łaski

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej »

Gru 01

Adwentowe oczekiwanie … Przyjdź Panie Jezu!

 Adwentowe   oczekiwanie … przychodzi nasz Zbawiciel…   pełen  miłosierdzia  i  przebaczającej  miłości …   Adwent rozpoczyna  się cztery niedziele przed Świętami i trwa do Wigilii Bożego  Narodzenia. Liturgia tego okresu budzi w nas nastrój nadziei, tęsknoty i radosnego oczekiwania, jednocześnie wzywając do nawrócenia i odnowy.

Czytaj więcej »

Gru 01

Wiara daje pewność zbawienia

1 Niedziela Adwentu, Rok C WIARA DAJE PEWNOŚĆ ZBAWIENIA Pierwsza niedziela Adwentu otwiera nowy rok liturgiczny. Wraz z nim otrzymujemy kolejną szansę na rozpoczęcie na nowo od Chrystusa. Jakże wielki i miłosierny jest Pan Bóg!

Czytaj więcej »

Lis 25

Królestwo w sercu

Uroczystość Chrystusa Króla, Rok B KRÓLESTWO W SERCU   Niejeden raz w życiu domagaliśmy się sprawiedliwości. Niewłaściwe potraktowanie przez drugiego człowieka rodzi smutek, żal, rozgoryczenie, a nawet bunt i chęć odwetu.

Czytaj więcej »

Lis 20

Dzień Życia Kontemplacyjnego

W kontemplacji patrzymy na Niego w milczeniu, w medytacji pytamy Go, co należy robić, myśleć, mówić, aby być Mu posłusznym” /Karol de Foucauld/ 

Czytaj więcej »

Lis 17

Czasy ostateczne

33 Niedziela Zwykła, Rok B CZASY OSTATECZNE Temat końca świata budzi wiele emocji, zwłaszcza data jego nadejścia. Jezus mówi jasno: „o dniu owym lub godzinie nikt  nie  wie,  tylko  Ojciec”. 

Czytaj więcej »

Lis 13

Ostatnie pożegnanie S. Maksymiliany – Bernardynki

„Śmierć nie jest końcem ale początkiem, początkiem życia wiecznego, które Pan obiecał swoim sługom…. Dlatego śmierć przenosi człowieka, który Ewangelię uczynił wzorem i pragnieniem swojego życia, tam, gdzie jest Chrystus” /Św. Jan Paweł II/

Czytaj więcej »

Lis 11

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

O, Panie, który jesteś w niebie, Wyciągnij sprawiedliwą dłoń! Wołamy z cudzych stron do Ciebie, O polski dach i polską broń. O, Boże, skrusz ten miecz, co siekł nasz kraj, Do wolnej Polski nam powrócić daj! By stał się twierdzą nowej siły, Nasz dom, nasz dom. 11 listopada 2018 roku,  w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, …

Czytaj więcej »

Lis 10

Człowiek bez maski…

32 Niedziela Zwykła, Rok B CZŁOWIEK BEZ MASKI… Autentyczne życie polega na pokazywaniu prawdziwego oblicza; to przestrzeganie zasady: „żyję, jak mówię, a mówię, jak żyję”. Człowiek autentyczny, to człowiek bez maski.

Czytaj więcej »