Wrzesień 2018 archive

Wrz 30

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile…”

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile…”                                                                                            Październik jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. Każdego dnia odmawiamy poszczególne tajemnice z życia Jezusa i Jego Matki  –  Maryi,  włączając  nie  tylko  wolę,  ale  i  wyobraźnię,  by  wtopić  się  w grono pasterzy – świadków narodzin naszego Pana, a następnie w galilejskie tłumy i przyglądać się nauczaniu Mistrza z Nazaretu, …

Czytaj więcej »

Wrz 28

Zazdrość i zgorszenie

26 Niedziela Zwykła, Rok B ZAZDROŚĆ I ZGORSZENIE Słowo Boże dzisiejszej niedzieli porusza kwestię zazdrości i zgorszenia. Apostoł Jan, zdaje Panu relację ze spotkania z człowiekiem, który nie należy do grona uczniów, a wyrzuca złe duchy.

Czytaj więcej »

Wrz 22

Mały – wielki człowiek

25 Niedziela Zwykła, Rok B MAŁY – WIELKI CZŁOWIEK Chyba każdy wierzący człowiek orientuje się, czym są  rozproszenia  na  modlitwie.  Przebywamy  z  Panem,  a w myślach toczy się „dialog”: ustalamy plan zajęć, przewidujemy tok zaplanowanej rozmowy, bieg wydarzeń, itp.

Czytaj więcej »

Wrz 18

Wieczysta Profesja Zakonna u Sióstr Bernardynek w Kończyskach

„A teraz, czego mam oczekiwać, o Panie? W Tobie jest moja nadzieja!” Ps 39,8 8  września  2018  roku,  w   uroczystość  Narodzenia   Najświętszej  Maryi  Panny,  podczas  Mszy  Świętej o godz. 11.00 w klasztornym kościele Sióstr Bernardynek w Kończyskach, siostra Klara Weronika Sarlińska złożyła na ręce Matki Przełożonej wieczystą profesję zakonną.

Czytaj więcej »

Wrz 16

Stracić, by zyskać

24 Niedziela Zwykła, Rok B STRACIĆ, BY ZYSKAĆ Bóg w swej mądrości zakrywa przed nami wydarzenia, które mają nastąpić i z mistrzowską pedagogią do nich przygotowuje.

Czytaj więcej »

Wrz 09

Wiara najwyższym bogactwem

23 Niedziela Zwykła, Rok B WIARA NAJWYŻSZYM BOGACTWEM Ewangelie opisują wiele uzdrowień, które świadczą o wielkiej wrażliwości Boga na ludzką biedę. Na dzisiejszą ucztę przy stole słowa Bożego, Kościół przygotował fragment mówiący o uzdrowieniu głuchoniemego. Pan Jezus wziął go „na bok osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka.”

Czytaj więcej »

Wrz 01

Zdrowa tradycja wielkim bogactwem

22 Niedziela Zwykła, Rok B ZDROWA TRADYCJA WIELKIM BOGACTWEM   Istnieją tradycje i zwyczaje, które staramy się pielęgnować, jak choćby śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole, święcenie pokarmów  w  Wielką  Sobotę,  obchody  ważnych  rocznic,  przyjmowanie  zasad  obowiązujących z pokolenia na pokolenie.

Czytaj więcej »