Październik 2018 archive

Paź 30

Doborowe „towarzystwo”

DOBOROWE „TOWARZYSTWO”   Niebo to szczęście i radość bez końca. To, co na ziemi czyni nas szczęśliwymi, jest słabym odbiciem szczęścia wiecznego.

Czytaj więcej »

Paź 27

„Przeczołgani” przez życie

30 Niedziela Zwykła, Rok B „PRZECZOŁGANI” PRZEZ ŻYCIE Niewidomy żebrak Bartymeusz modli się głośno do Pana, nie zważając na nalegania ze strony innych, aby zamilkł: „Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Jezus reaguje na tę modlitwę: spełnia prośbę niewidomego, przywracając mu wzrok.

Czytaj więcej »

Paź 21

Pamięć o zmarłych to troska, która dotyka Tajemnicy Boga …

„Daj mi jeszcze odpocząć na ziemi Nim zobaczę światełko jasne Nim przed Tobą znajdę się niemy Kładąc na wadze czyny własne.” Miesiąc październik wprowadza nas w nastrój zadumy nad życiem i przemijaniem.

Czytaj więcej »

Paź 20

„Niewolnik” z wyboru

29 Niedziela Zwykła, Rok B „NIEWOLNIK” Z WYBORU Jakub i Jan to apostołowie o wielkich aspiracjach. Proszą Jezusa, by w Jego chwale mogli zasiąść „jeden po prawej, drugi po lewej stronie”. Ich zdaniem, są gotowi pić z tego samego kielicha, co Mistrz. Chcą być kimś, pełnić zaszczytne funkcje, odbierać szacunek. Otrzymują jednak przysłowiowy kubeł zimnej …

Czytaj więcej »

Paź 12

Skarby w zasięgu ręki

28 Niedziela Zwykła, Rok B SKARBY W ZASIĘGU RĘKI Po zakończeniu ziemskiej wędrówki staniemy przed Panem i jedyne, co zabierzemy ze sobą, to ręce pełne dobrych uczynków. Bogaty młodzieniec z dzisiejszej przypowieści ewangelicznej, szczerze pragnął osiągnąć życie wieczne.

Czytaj więcej »

Paź 06

Dzieci jednego Ojca

27 Niedziela Zwykła, Rok B DZIECI JEDNEGO OJCA Przywódcy religijni zapytują Jezusa o kwestię oddalania żony i brania innej, na co otrzymali przyzwolenie od Mojżesza. Odpowiedź Pana jest konkretna, lecz niełatwa do przyjęcia: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie.”

Czytaj więcej »