Listopad 2018 archive

Lis 25

Królestwo w sercu

Uroczystość Chrystusa Króla, Rok B KRÓLESTWO W SERCU   Niejeden raz w życiu domagaliśmy się sprawiedliwości. Niewłaściwe potraktowanie przez drugiego człowieka rodzi smutek, żal, rozgoryczenie, a nawet bunt i chęć odwetu.

Czytaj więcej »

Lis 20

Dzień Życia Kontemplacyjnego

W kontemplacji patrzymy na Niego w milczeniu, w medytacji pytamy Go, co należy robić, myśleć, mówić, aby być Mu posłusznym” /Karol de Foucauld/ 

Czytaj więcej »

Lis 17

Czasy ostateczne

33 Niedziela Zwykła, Rok B CZASY OSTATECZNE Temat końca świata budzi wiele emocji, zwłaszcza data jego nadejścia. Jezus mówi jasno: „o dniu owym lub godzinie nikt  nie  wie,  tylko  Ojciec”. 

Czytaj więcej »

Lis 13

Ostatnie pożegnanie S. Maksymiliany – Bernardynki

„Śmierć nie jest końcem ale początkiem, początkiem życia wiecznego, które Pan obiecał swoim sługom…. Dlatego śmierć przenosi człowieka, który Ewangelię uczynił wzorem i pragnieniem swojego życia, tam, gdzie jest Chrystus” /Św. Jan Paweł II/

Czytaj więcej »

Lis 11

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

O, Panie, który jesteś w niebie, Wyciągnij sprawiedliwą dłoń! Wołamy z cudzych stron do Ciebie, O polski dach i polską broń. O, Boże, skrusz ten miecz, co siekł nasz kraj, Do wolnej Polski nam powrócić daj! By stał się twierdzą nowej siły, Nasz dom, nasz dom. 11 listopada 2018 roku,  w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, …

Czytaj więcej »

Lis 10

Człowiek bez maski…

32 Niedziela Zwykła, Rok B CZŁOWIEK BEZ MASKI… Autentyczne życie polega na pokazywaniu prawdziwego oblicza; to przestrzeganie zasady: „żyję, jak mówię, a mówię, jak żyję”. Człowiek autentyczny, to człowiek bez maski.

Czytaj więcej »

Lis 09

Litania do Miłosiernego Serca Pana Jezusa za dusze w czyśćcu cierpiące

Kyrie elejson. Chryste elejson. Kyrie elejson. Chryste usłysz nas. Chryste wysłuchaj nas. Ojcze z Nieba Boże, zlituj się nad duszami w czyśćcu cierpiącymi. Synu, Odkupicielu świata Boże, zlituj się … Duchu Święty Boże, zlituj się … Święta Trójco Jedyny Boże, zlituj się … Miłosierne Serce Jezusa – moich przodków, rodziców, braci, sióstr i najbliższych krewnych …

Czytaj więcej »

Lis 08

Listopadowa modlitwa za zmarłych …

W klasztornym Kościele Sióstr Bernardynek codziennie o godzinie 17-tej odprawiane jest Nabożeństwo Różańcowe w intencji zmarłych        Przez  cały  miesiąc  listopad  do modlitwy różańcowej włączamy polecane w wypominkach imiona naszych bliskich zmarłych.  W każdy piątek w Ich intencji odprawiana jest Droga Krzyżowa oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.

Czytaj więcej »

Lis 03

Jedyny Bóg

31 Niedziela Zwykła, Rok B JEDYNY BÓG „Które   jest  pierwsze  ze  wszystkich  przykazań?”  Prawdopodobnie  znamy  odpowiedź  na  pytanie  uczonego  w Piśmie – chodzi o przykazanie miłości Boga i bliźniego. Jezus, swoje pouczenie rozpoczyna od słowa „słuchaj…”.

Czytaj więcej »

Lis 02

Nowa odsłona Sióstr Bernardynek

NOWA ODSŁONA SIÓSTR BERNARDYNEK W uroczystość świętego Franciszka z Asyżu – naszego duchowego Ojca i Zakonodawcy, tj. 4-go października, zagościłyśmy na portalu społecznościowym, aby dzielić się franciszkańską radością. Zapraszamy do kontaktu z nami:   Bernardynki Zakliczyn.