Gru 01

Adwentowe oczekiwanie … Przyjdź Panie Jezu!

 Adwentowe   oczekiwanie …
przychodzi nasz Zbawiciel…
  pełen  miłosierdzia  i  przebaczającej  miłości …

 

Adwent rozpoczyna  się cztery niedziele przed Świętami i trwa do Wigilii Bożego  Narodzenia.

Liturgia tego okresu budzi w nas nastrój nadziei, tęsknoty i radosnego oczekiwania, jednocześnie wzywając do nawrócenia i odnowy.

Kapłan zakłada ornat w kolorze fioletowym, na znak pokuty i pojednania z Bogiem, w oczekiwaniu na narodzenie Jezusa. Na ołtarzu zostaje umieszczony adwentowy wieniec z czterema świecami, zapalanymi kolejno w  każdą niedzielę, symbolizując czuwanie i gotowość  na przyjście  Chrystusa.

W okresie  Adwentu odprawiane  są Msze Św. zwane Roratami, ku czci Maryi Panny, na pamiątkę  przyjęcia  od  Archanioła  Gabriela  nowiny zwiastującej, iż zostanie Matką Syna Bożego.

Roraty w Kościele Sióstr Bernardynek
odprawiane są

codziennie o godzinie 7.00  

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy
i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Adwent przypomina nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem. W nieustannym zabieganiu, potrzebujemy nawrócenia, przygotowania własnego serca na spotkanie z Jezusem podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Spróbujmy zmieniać nasze życie, pamiętajmy o wzajemnej życzliwości, niosącej pociechę, wlewającej pokój w serca, nie zapominajmy o wartości  słowa przepraszam i przebaczam.

Czas Adwentu, to dobry moment, aby zatrzymać się przy Jezusie i wykorzystać daną nam kolejny raz szansę doświadczenia Jego przemieniającej miłości.

Jezus przychodzi i napełnia nas nadzieją …