Gru 31

Przed nami Nowy Rok – 2019

Boże najcierpliwszy
proszę najprościej
daj mi zwykłą dobroć
dłuższą od miłości

/Ks. Jan Twardowski/

Ostatni   dzień   roku  w  Klasztorze Sióstr  Bernardynek …
Chwile skupienia, ciszy, milczenia, adoracji Najświętszego Sakramentu …
Szansa, by coś zacząć na no­wo…

O godz. 22.00  gromadzimy się w zakonnym chórze, aby wspólnie się modlić. Adorując Pana Jezusa, dziękujemy   za  otrzymane  w  starym  roku  łaski,  przepraszamy  za  nasze  niewierności  i  upadki,  prosimy  o błogosławieństwo na Nowy Rok.

Wszystko, co powinniśmy pomyśleć, a nie pomyśleliśmy, wszystko, co powinniśmy powiedzieć, a nie powiedzieliśmy, wszystko, co powinniśmy zrobić, a nie zrobiliśmy, wszystko, czego nie powinniśmy powiedzieć,
a jednak powiedzieliśmy, wszystko, czego nie powinniśmy zrobić, a jednak popełniliśmy –
za te słowa i czyny błagamy Panie Twojego wybaczenia.

O godz. 23.00 rozpoczyna się Msza Święta, a o północy, przy akompaniamencie dzwonów, śpiewamy radosne Magnificat   Uwielbiaj duszo moja Pana…

Za oknami niebo rozświetlają tysiące fajerwerków, w oddali strzelają korki od szampana, składamy sobie wzajemnie  noworoczne  życzenia i z nadzieją spoglądamy w przyszłość.

W tę noc, otwieramy drzwi naszego Kościoła …
wraz z Ojcem Kapelanem zapraszamy wiernych
na Mszę Świętą o godz. 23.00,
aby wspólnie powitać Nowy Rok. 

 

Można skorzystać z noclegów w pokojach gościnnych w Klasztorze.  Powitanie Nowego Roku w ciszy klasztornych murów jest dobrą alternatywą dla tych, którzy szukają oderwania od codziennych spraw, pragną chwili modlitwy i kontemplacji.

Zapraszamy

 

Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają.– (Izajasz 40:31)