Paź 21

Pamięć o zmarłych to troska, która dotyka Tajemnicy Boga …

„Daj mi jeszcze odpocząć na ziemi
Nim zobaczę światełko jasne
Nim przed Tobą znajdę się niemy
Kładąc na wadze czyny własne.”

Miesiąc październik wprowadza nas w nastrój zadumy nad życiem i przemijaniem.

Pamiętajmy, że jednym z uczynków miłosierdzia jest właśnie nasza modlitwa w intencji żywych i umarłych. W ten sposób możemy podarować Im największą i najskuteczniejszą pomoc.

Tradycją ubiegłych lat, na stoliku w kościele oraz w załącznikach na stronie www klasztoru, znajdują się karty na WYPOMINKI – listopadowe, bądź całoroczne.

Prosimy o wypisanie na nich imion i nazwisk  zmarłych polecanych modlitwie. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH W KLASZTORNYM KOŚCIELE SIÓSTR BERNARDYNEK

Odczytywanie  WYPOMINEK  w połączeniu z Różańcem za zmarłych, odprawiane będą przez cały miesiąc listopad  o godz. 17.00.

Wypominki listopadowe

W każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.00 Siostra odczytując imiona zmarłych, poleca Bogu dusze tych, dla których podczas Eucharystii będziemy wypraszali dar nieba.

Wypominki roczne