Ogłoszenia

15.IV. 2018 – III Niedz. Wielkanocna

  1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, aby zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do nas w księgach Starego i Nowego Testamentu.
  2. W piątek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.
  3. W sobotę rozpocznie się – o czym była mowa w Liście Pasterskim Ks. Biskupa Ordynariusza – V Synod Diecezji Tarnowskiej. W tej intencji w naszym kościele podejmujemy po każdej Mszy Św. wspólną modlitwę.
  4. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszych Wspólnot zakonnych.

Wszystkim solenizantom, składamy najserdeczniejsze
życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
wraz z darem naszej modlitwy.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

*******************************************************

8.IV. 2018 – Uroczystość Miłosierdzia Bożego

1. Dziś w drugą Niedzielę Wielkanocną obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia. O godz. 1500 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia i bezpośrednio po nim Msza Św. Nie będzie Mszy o godz. 1700.

2. Jutro, w poniedziałek, będziemy świętować przeniesioną z Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 700 i 1700. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Główne uroczystości w naszej diecezji odbędą w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie o godz. 1830 , na które zaprasza ks. biskup Andrzej Jeż. Będzie też transmisja przez radio RDN.

3. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej modlić się będziemy za tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz w intencjach naszej Ojczyzny.

4. W piątek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną

*******************************************************

1.IV. 2018 – Niedziela Wielkanocna

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, Drogim Wiernym i Gościom, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech prawda o powstaniu z martwych Jezusa Chrystusa daje nadzieję naszego zmartwychwstania i przenika całe życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości na każdy dzień oraz dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Niech zmartwychwstały Chrystus opromienia swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia, udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Do życzeń dołączają się Siostry Bernardynki z tutejszego klasztoru, zapewniając o wdzięcznej modlitwie.

  1. Dziś w Niedzielę Wielkanocną dodatkowa Msze Św. o godz. 1100 i po południu o 1700. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 800 i 1700. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju.
  2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpoczęta w Wielki Piątek jest odmawiana w dni powszednie oktawy wielkanocnej w połączeniu z nabożeństwem na zakończenie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 1700.
  3. W piątek o 1500 Godzina Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Światła czyli czternaście spotkań ze zmartwychwstałym Chrystusem na zakończenie adoracji Najśw. Sakramentu.
  4. W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia i po nim Msza Św. Nie będzie Mszy o godz. 1700.
  5. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.